Barunka bloguje

In my dreams I can fly

Road trip

Dnešní den jsem ztrávila s pár moc fajn lidičkama v docela fajn městě.

Jelikož jsme se, jako většina lidí z Moravskoslezského kraje, rozhodli využít nabídky Lidlu a Českých drah, zakoupili jsme velmi výhodnou síťovou jízdenku. Naštěstí mají moji přátelé dost zdravého rozumu, zakoupili místenky, což se později ukázalo, jako nutnost.

Příjezd do Prahy se neobešel bez zpoždění, hledání a následného vítání dalších členů výpravy čekajících na hlaváku.

Jelikož nikdo z nás neměl sebemenší představu, co si ve velkoměstě počít, vyrazili jsme se posilnit do Starbucks na mé oblíbené výborné obrovské latte. Náladu mi přitom zvedl moc milý mladíček, který mi kafíčko prodával. Kdyby byla obsluha všude takhle milá, tak mi z výplaty nezbyde ani koruna, protože pro takhle milé úsměvy bych chodila denně.

Pak přišla válečná porada, při níž jsme usoudili, že když už jsme jeli takovou dálku, užijeme si taky maličko kulturního zážitku a vydali jsme se na cestu na Staromák, kde na nás čekalo pro mě asi nejmilejší překvapení dne. P. postával pod orlojem a jako vždycky se moc mile usmíval. Ujal se naší výpravy a provedl nás až k naší chloubě, Karlovu mostu, jehož návštěvu jsme vzdali a rozhodli se ho prohlédnout jen z dálky.

Následovala moje nejdelší pěší procházka hlavním městem, kdy jsme se plynule přesunuli na Smíchov a po chvilce hledání našli docela příjmenou hospůdku, kde nám nakrmili naše hladová bříška.

Dorazil další člen našeho zájezdu žijící v Praze, Sluníčko, které vždycky rozsvítí celou místnost. Ujal se vedení skupiny aspolečně jsme se přesunuli do příjmené kavárničky s výbornými dortíky.

Pak už následovala jen projížďka místní mastnou tyčí. Pro některé první jízda metrem. (nikdy jsem netušila, že někdo může mít takovou radost z jízdy metrem :o))

Návrat na hlavák, velké loučení a cesta domů.

Musím říct, že praha pro mě není ničím exotickým a cestování do Prahy mi připadá vždycky strašně vyčerpávající. Ale dneska jsem tuhle cestu absolvovala dvakrát a přijela jsem odpočatá a nabitá pozitivní energií.

Proto děkuji všem skvělým lidičkám, které znám jen chviličku,ale kteří mi už podruhé dokázali vrátit sílu a dobrou náladu. Bylo to moc fajn a ráda si to znovu zopakuji.

Ikdyž se nebudu zas až tolik bránit, když se rozhodne tentokrát Praha navštívit Moravu :o)

Single Post Navigation

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: