Barunka bloguje

In my dreams I can fly

Šumava

Jelikož si nepotrpím na móře, letošní dovolenou jsem prožila v republice a sice na Šumavě.

Dostala jsem nab od nabídku od kamaráda, prožít pár dní na Šumavsko- rakouské hranici. Jelikož se už od revoluce zabývá chovem ryb a soužití s šumavskou krajinou je mu vlastní, vybudoval v hlubokých lesích u svého domečku soustavu několika rybníků v nichž chová ryby a umožňuje lidem si beztrestně přijet zachytat v nádherném prostředí,

I já jsem měla možnost si pár rybiček nachytat. Ba co víc, dokonce sníst :o) Celé dny se odehrávaly v rytmu hraní na kytaru, sbírání hub, chytání ryb a následné večerní konzumování toho, co jsme si "ulovili".

Kromě lesa jsme vyrazili taky do civilizace a to na dvě místa, na která se moc ráda vracím.

 

Jedním z nich je místo, které se jmenuje Cetviny. Jde o zaniklou obec z níž zbyl jen kostel, kašna a hřbitov uprostřed lesů.

 

A kousek odsud poutní místo Svatý kámen. Jde o kostel zasvěcený Paně Marii v jehož kapli jsou dva kameny mezi nimiž je mezera. Pověst praví, že se tyto dva kameny od sebe vzdalují a když se oddálí natolik, že mezi nimi projede vůz se senem, nastane konec světa. Nevím, jak velký vůz by připadal v úvahu, ale zatím to snad nehrozí. Jinak je toto místo považováno za zázračné místo. Jedni sem jezdí prosit Panu Marii o pomoc, jiní čerpat léčivé síly nebo energii. Sama mohu potrvdit, že senzitivní člověk tady velmi silně jakousi energii cítí. Stačí si stoupnout mezi kameny a obou se dotknout rukama. Dále je zde i léčivý pramen. To je vše z pamětihodností na tomto místě o kterých se mluví v průvodcích, ale já bych chtěla upozornit ještě na dvě věci, které stojí za povšimnut. U vchodu do kaple je pamětní cedule na 10 amerických vojáků, kteří zde padli za druhé světové války. Nutno podotknouti, že nepadli rukou německých vojáků, ale po přežití nouzového přistání jejich letadla, byli popraveni na příkaz starosty občany obce.

 

No a aby výlet nebyl tak depresivní, zakončili jsme ho jako vždy u dědka v hospodě. Tady doporučuji si dát tlačenku, ketrá je tu vyhlášená a pravý vídeňský sachr dort, který neměl chybu.

 

Fotky bohužel nemá, protože mi nefunguje foťák tak jak bych chtěla, ale přidám pár obrázků z inernetu, abyste získali představu, jak je tam krásně.

 

 

cetviny.jpg
Kostel v Cetvinách
svatykamen.jpg
Svatý kámen v Kapli, vůz tudy zatím snad neprojede, tak konec světa zatím nehrozí.

 

Reklamy

Single Post Navigation

2 thoughts on “Šumava

  1. Barunka.l on said:

    Jo teta, já pořád čekám, až vytáhnete zadky a dorazíte, můžeme si udělat výlet na Šumavu, když budete chtít ;o)

  2. theresa on said:

    Teta, měla bys si založit cestovní agenturu. Tvůj popis tohoto místa byl moc zajímavý, až mám pocit, že bych se tam měla taky podívat :o) Není nad hezkou dovolenou doma …

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: